založeno 1933
FC MOKRÁ-HORÁKOV
Vítejte na stránkách našeho fotbalového klubu
Nacházíte se: Novinky
Starší příspěvky:123456789

Začátek jarní části SR 2019/2020 je plánován v kategorii dospělých v termínu SO 21.3.2020.
Přesné termíny, včetně soutěží mládeže, budou uvedeny v Termínové listině pro jarní část SR 2019/2020, která bude po schválení VV OFS Brno-venkov umístěna na webové stránky OFS Brno-venkov.

 

Celý článek si můžete přečíst zde.

 

Vážení členové klubu, vážení rodiče,

vybíráme členské příspěvky na podzim 2019.

Splatnost je do 30.09.2019. 

Výše členského příspěvku je stanovena dle věkové kategorie hráče. 

Platba převodem, platbu poukazujte na klubový bankovní účet číslo 122560970 / 0300,

Variabilní symbol platby: rodné číslo, popř. datum narození dítěte

Údaje pro příjemce: jméno a příjmení dítěte. 

Děkujeme za spolupráci a podporu.   

 

 

Obměny fotbalových předpisů, které má pod palcem Mezinárodní pravidlová komise IFAB, platí od prvního července a k vidění už byly a jsou na letních mezinárodních turnajích - na světovém šampionátu žen, na turnaji Copa América v Jižní Americe i na mistrovství Afriky.

„Některé novinky jsou vskutku revoluční. Ať už jde o nové provedení kopu od branky, při kterém už míč nemusí opustit pokutové území, nebo postavení zdi, v níž nebudou moct stát útočící hráči. Zásadní je také úprava pravidla o ruce,“ vyjmenovává Jiří Kureš, předseda pravidlové komise fotbalové asociace, který změny v Česku představuje rozhodčím i profesionálním klubům.

Úprav je dohromady pětadvacet, deset nejzásadnějších představujeme podrobně.

Změna č. 1 Hra rukou

Pravidlo, které ve fotbalovém prostředí budí největší vášně a diskuse. Bude s novým výkladem jasněji? 

Pro bránící hráče dál platí, že přestupku se fotbalista dopustí v momentě, kdy míč zasáhne rukou, která nepřirozeně zvětší objem jeho těla.

Do pravidel ale přibyla novinka, jež za nedovolené považuje každé hraní rukou nad úrovní ramene, a to i při nenadálém odrazu míče od protihráče či vlastního těla. Tady ovšem pozor na výjimku, kterou tvoří situace, kdy si hráč nastřelí balon do paže sám vlastní nešikovností při obranném odkopu či hlavičce.

Ve skluzu se ruka nepíská, pokud je mezi tělem a zemí a hráč se s ní podpírá. Jestliže však bránící fotbalista nechá paži za sebou, vytrčí ji bočně nebo vertikálně od těla, už tím nepřirozeně zvětšuje svůj objem. A tím pádem se při dotyku s míčem dopouští přestupku, což dosud neplatilo.

Změny se týkají také ofenzivních hráčů, protože nově už nesmí být dosaženo žádné branky poté, co některý z útočících zahraje rukou. Byť by to bylo nezaviněně a nechtěně. Pokud útočící fotbalista jakýmkoli zásahem paže získá výhodu, tzn. dostane se do brankové příležitosti nebo ji vytvoří, hra musí být přerušena. 

„Je důležité, aby fanoušci pochopili, že sporné ruce útočících hráčů se pískají, aby nebylo dosaženo sporné branky. Naopak sporné ruce bránících fotbalistů by se pískat neměly, aby nebyla nařízená sporná penalta,“ vysvětluje Kureš.

Gól neplatí ani v momentě, kdy by míč do soupeřovy brány hodil přes celé hřiště brankář. Nepravděpodobná, ale až doteď možná varianta.

Změna č. 2 Rozhodčí už (téměř) není součástí hry

Zásadní změna. Až dosud se po dotyku rozhodčího s balonem normálně pokračovalo ve hře, arbitr dokonce mohl „vstřelit“ i gól. Pokud po zahrání míče sudím padne branka, nově platit nebude a následuje míč rozhodčího.

Hra se přerušuje i v následujících momentech:

  • pokud se balon dotkne sudího a útočící tým se následně dostává do slibné nebo zjevné brankové příležitosti; je přitom jedno, zda se rozhodčí dotkl balonu po kopu bránícího či útočícího celku.
  • pokud se po zahrání míče rozhodčím změní držení míče.

V obou případech pak následuje míč rozhodčího a balon se vhazuje tam, kde se sudí balonu dotkl.

Jedinou výjimkou je situace, kdy se nezmění držení míče a jeden z týmů zároveň nemíří do nadějné nebo vyložené gólové šance.

Změna č. 3 Míč rozhodčího

Představte si častý obrázek: na půlce leží zraněný hráč, tým A útočí, ale sudí přeruší hru, protože chce kvůli vážnosti situace umožnit jeho ošetření.

Dosud se hra navazovala tak, že mužstvo B v rámci fair play odevzdalo balon zpět soupeři. Mnohdy tím ovšem tým A výrazně přišel o výhodu, kterou tým B zároveň snadno získal tak, že nakopl balon třeba daleko do rohu hřiště. 

„Podle nového výkladu se míč rozhodčího vždy vhazuje mužstvu, které ho mělo naposledy v držení,“ uvádí Kureš. A vhazuje se tam, kde se ho hráč dotkl naposledy. Ostatní fotbalisté z obou celků musejí stát čtyři metry od rozehrávajícího. 

Pokud dojde k přerušení ve chvíli, kdy se balon nachází v pokutovém území, rozehrává vždy brankář bez ohledu na to, kdo měl míč v držení.

Nadále platí, že branka přímo z míče rozhodčího neplatí, dokud se balonu nedotknou nejméně dva hráči.

Změna č. 4 Střídání

O jeden způsob zdržování hry méně, střídaný hráč musí opustit hrací plochu nejkratší cestou, u nejbližší postranní čáry. Pak zamíří co nejrychleji do technické zóny a do šaten.

Výjimky jsou dvě - bezpečnostní a zdravotní důvody. Pokud se střídaný hráč nachází nachází v blízkosti sektoru fanoušků soupeře a sudí má z toho důvodu obavu o jeho bezpečnost, může svolit, aby odešel z hrací plochy jinou cestou.

A ten druhý důvod? Fotbalista na nosítkách nemusí jít nejkratší cestou za čáru, pokud se tím prodlouží jeho cesta do šatny.

Změna č. 5 Odkop od brány

Při odkopu od branky už balon nemusí před dotykem dalšího útočícího hráče opustit pokutové území. „To je opravdu velká novinka a věřím, že se díky ní bude rychleji a konstruktivněji přecházet do útočné fáze,“ míní Kureš.

Fotbalisté bránícího týmu samozřejmě musí šestnáctku opustit a můžou se do ní vrátit až po rozehrání. I tento krok má zamezit natahování času, obránci občas „omylem“ zpackali rozehrávku od brankáře a přebírali míč ve vlastním vápně. Museli ji opakovat a ušetřili tím několik sekund. Teď už mají smůlu.

Změna č. 6 Zeď

Jestliže bude zeď tvořena třemi nebo více obránci, útočící fotbalisté od ní musí stát minimálně metr. Za porušení pravidel následuje volný kop. Tato novinka má opět omezit zdržování hry, jejím cílem je méně strkanic a konfliktů při zahrávání standardních situací.

Změna č. 7 Penalty

Zaprvé už brankář nemusí mít v době kopu na čáře obě kopačky. Stačí, když se bude brankové čáry dotýkat částí jedné nohy, nebo bude na její úrovni (ve skoku). Pravidlo se nicméně bude uplatňovat pouze v případech, kdy penalta není proměněna. „Za jeho porušení obdrží gólman taxativní žlutou kartu,“ dodává Kureš.

Předseda pravidlové komise zároveň vyvrátil mýtus o zrušení dorážek: „Zaznamenal jsem v médiích řadu dezinterpretací současných změn pravidel, četl jsem dokonce, že jsou zakázány dorážky z pokutových kopů. Uvažovalo se o tom, ale nebylo to schváleno.“

Zadruhé hráč zraněný nedovoleným zákrokem v pokutovém území, který je ošetřován, nemusí opustit hřiště, pokud se chystá kopat penaltu. Doteď přitom musel. Podmínkou samozřejmě je, aby o tom rozhodčího informoval.

Změna č. 8 Karty i pro trenéry a funkcionáře

Dosud dostávali žluté a červené karty pouze hráči, zatímco trenéři a ostatní členové realizačního týmu byli vykazováni na tribunu pouze slovně.

Důvodem novinky je větší přehlednost pro fanoušky a pravidla jsou stejná jako u fotbalistů: po druhé žluté následuje červená čili vykázání. Výjimku mají lidé ze zdravotnického týmu. Maséři, lékaři či fyzioterapeuti můžou i po vyloučení zůstat v technické zóně.

Stejně jako u hráčů bude i kouče po červené kartě čekat automatický jednozápasový trest. Navíc i jim by se mohly karty sčítat. „FIFA jen určila, že po červené musí přijít trest na jeden zápas. Sčítání karet už je záležitost řídících orgánů soutěží, u nás Ligové fotbalové asociace. Je však pravděpodobné, že u nás se karty sčítat budou,“ prohlásil Kureš.

Změna č. 9 Los před výkopem

Drobná novinka: mužstvo, které vyhrálo los, vždy volilo stranu. Nyní si může vybrat mezi stranou, nebo balonem.

Změny č. 10 Nevhodné oslavy gólů

Fotbalista oslaví vstřelenou branku nevhodným způsobem (např. svlečením dresu), za což mu podle pravidel náleží žlutá karta. Ta nově platí i v případě, že gól posléze není uznán; například po zásahu videorozhodčího.

Zdroj:https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/zmeny-fotbalova-pravidla-2019.A190709_135256_fotbal_jic

 

 

Postupující (vítězná) a sestupující družstva

OP dospělých: Střelice – postup, Tišnov „B“ - sestup
III. A dospělých: Šlapanice „B“ (vítěz), Pozořice – mimořádný postup, Tvarožná - sestup
III. B dospělých: Oslavany – postup, Ketkovice – sestup
IV. A dospělých: Měnín „B“ (vítěz), Židlochovice – mimořádný postup, Hrušovany – mimořádný postup
IV. B dospělých: Rosice – postup
OP dorostu: Slavkov/Křižanovice (vítěz), Mokrá-Horákov/Ochoz 2. místo (možnost  přímého postupu do I. třídy), Pozořice (mimořádný postup), RAFK (mimořádný postup)
OP st. žáci Vojkovice - vítěz
OP ml. žáci sk. A: RAFK/Modřice „B“ – vítěz + přeborník OFS
OP ml. žáci sk. B: Čebín/Drásov – vítěz

Zdroj: Úřední zprávy OFS č. 34 (19.6.2019)

 

 

Hledáme trenéra mládeže k družstvu přípravky

Vážení fotbaloví přátelé, hledáme trenéra k družstvu přípravky. Pokud byste chtěli pomoci s výchovou malých sportovců, kontaktujte vedení klubu. Trenérská licence není podmínkou. Proškolení zajistí klub.

Požadujeme ochotu a zápal, vítané jsou zkušenosti s prací s mládeží. Nabízíme zajímavé finanční ohodnocení a proplácení cestovních náhrad.

Kontakty a informace:

František Mikulášek,  tel.:  737 285 023                     

František Galle,  tel.: 724 783 454

e-mail: fc.mokra.horakov@gmail.com

S dotazy se na nás neváhejte obrátit. 

Leták zde.

 

V rámci družebního fotbalového setkání OFS Brno-venkov a ObFZ Bratislava-vidiek v Měníně 12.6.2019 se spolu od 15:00 utkali vítězové Okresního/oblastního přeboru v kategorii dorostu

Mokrá-Horákov/Ochoz       :       ŠK Lozorno

                                       

 

Na výborně připraveném hřišti, ale za úmorného vedra a silného poryvového větru, začal lépe náš slovenský soupeř a brzy se ujal vedení, které následně navýšil na dvoubrankový rozdíl. Naši hráči ale ukázali charakter a velkou touhu nepříznivý vývoj utkání zvrátit a podařil se jim úžasný herní obrat. Do poločasu snížili na 1:2 a v druhé půli drželi většinu času soupeře pod silným tlakem. Vytvořili si spoustu šancí, ale brankou skončila pouze jedna. Soupeř občas zahrozil z nebezpečných brejků, ale skóre se mu již také navýšit nepodařilo. A tak o vítězi rozhodl penaltový rozstřel. V tom byli šťastnější slovenští hosté. Přestože ani jedna z celkem deseti střel vyslaných ze značky pokutového kopu neminula branku, jedna penalta našeho družstva skončila na tyči a gólem neskončila.

 

Pro nás všechny byla již třetí účast v řadě na družebních setkáních krásným zážitkem i cennou zkušeností. Zejména v druhé půli byl z naší strany k vidění pohledný útočný a kombinační fotbal, kterým se náš tým chce vždy prezentovat.

 

Výsledek utkání:  2 : 3  (PK 4:5)   Poločas utkání: 1:2

 

Branky: Gryc Michal, Křička Dalibor   -   Mráz Marek, Jankových Samuel

Exekutoři PK: Gotvald Matěj, Mikulášek Martin, Křička Dalibor, Šíbl Jakub, Srba Ondřej

 

Sestava: Zouhar Adam-Nedoma Tomáš, Hojka Filip, Gotvald Matěj, Šíbl Jakub-Horný Bedřich, Srba Ondřej (K), Karásek Matouš (84. Elsner Denis), Křička Dalibor-Gryc Michal (60. Kocourek Jan), Mikulášek Martin

Trenéři: Švábová Jana, Mikulášek František, asistent Galle František

Zdravotnice: Nedomová Sabina

Rozhodčí utkání: Mrkvica Tomáš, Žáková Simona, Harčárová Tereza

 

Odkaz na stránky OFS Brno-venkov zde

Odkaz na stránky ObFZ Bratislava-vidiek zde

 

 

 

POZVÁNKA

Vedení klubu FC Mokrá-Horákov, z.s.

zve členy klubu v  pondělí 29. 4. 2019 na brigádu

za účelem provedení drobných prací v okolí hlavního hřiště.

Sraz v 17:00 u kabin.

Občerstvení zajištěno.

 

 

5. ti kolový turnaj mladších žáků Ochozská kopačka dospěl ke svému vyvrcholení v sobotu 30.3.2019 na hřišti v Ochozi u Brna. Níže jsou výsledky. 

Zdroj: http://fotbalochoz.cz/vysledky-finale-turnaje-ml-zaku-ochozska-kapacka/

 

Rozpis jarní části sezóny 2018/2019 ke stažení zde, nebo v sekci Soubory ke stažení. 

 

Vážení členové klubu, vážení rodiče,

připomínáme splatnost členských příspěvků na jaro 2019.

Splatnost byla do 28.02.2019. 

Platba převodem, platbu poukazujte na klubový bankovní účet číslo 122560970 / 0300,

Variabilní symbol platby: rodné číslo, popř. datum narození dítěte

Údaje pro příjemce: jméno a příjmení dítěte. 

Žádáme ty z Vás, kteří příspěvek dosud neuhradili, ať tak bezodkladně učiní. 

Děkujeme za spolupráci a podporu.   

 

Děkujeme všem, kteří zavítali v sobotu 2.3.2019 na KD do Horákova a strávili příjemný večer společně s námi a hudební skupinou Galaxy, a vytvořili úžasnou atmosféru.

Zavítal mezi nás i vzácný host, světoznámý freestyle fotbalista Petr Kari Karásek, který zpestřil program svým excelentním vystoupením. Krátké video z části jeho programu můžete zhlédnout zde

Fotografie z akce najdete v sekci Galerie/Ostatní. 

Těšíme se na setkání opět za rok, 29.2.2020. 

 

Děkujeme sponzorům Fotbalového věnečku 2019:

Agropod Podolí

ALBA Color, p. Jan Albrecht

ANVILA s.r.o., p. Viktor Smutný

ATTACK heating CZ, s.r.o.

Autoopravy p. Pavel Balga

Carmeuse Czech

Čalounictví Mokrá, p. René Hlásenský

Českomoravský cement, a.s.

Decstore, Zuzana Martin Černochovi

Dedra, pí Petra Křešťáková

DuoMAX

Elektroinstalo, LED osvětlení, p. Martin Meserle

Foremo sport, p. Miroslav Rezner

FRIGOM, s.r.o., p. Kamil Remeš

HIWIN s.r.o., Ing. Petr Jašek

Chiromax, s.r.o., p. Petr Kříž

Ivona a Luděk Dohnalovi

Jana a František Mikuláškovi

Kadeřnictví Blue Line, pí Petra Rybová

Kadeřnictví Mokrá, pí Miluše Ambrožová

Kateřina a Roman Halmovi

KVZ Mokrá, p. Petr Otrusiník

Nábytek Divácký

Nábytek Škrdla, p. Martin Škrdla

Neves Agro, p. Jaroslav Neveselý

Novinový stánek, manželé Hromkovi

Obec Mokrá-Horákov

Osobní autodoprava Českomoravský cement, a.s.

p. Jaromír Audy

p. Martin Varhaník

p. Michal Janků

p. Roman Sehnal

p. Ruslan Štefek

p. Stanislav Doležal

p. Zdeněk Osolsobě

Perfected, p. František Galle

pí Gabriela Krejčíková

pí Hana Kalová

Podlahy Michal Kos

ReichMont, s.r.o., p. Josef Reichmann

Restaurace Mezi stromy

Restaurace U Zbojníka, p. Lukáš Lazarčík

SDH Mokrá-Horákov

Simona a Marek Šulcovi

Sklenářství Richtr

SLB Brno, Ing. Pavel Koudela

TASY, p. Zdeněk Ševčík

TEKO Brno

Terberová-pojištění, s.r.o.

Vinotéka za kapličkou, p. Radek Maloň

Voda topení Jiří Linger

Výroba nábytku Martin Poláček

Zámečnictví Horákov, p. Karel Zajíček

 

Starší příspěvky:123456789
18. červen 2024

FC MOKRÁ-HORÁKOV, z.s.
Horákov 201
664 04  Mokrá-Horákov

IČ: 4848177

fc.mokra.horakov@gmail.com


Administrace stránek:

František Mikulášek,

František Galle