založeno 1933
FC MOKRÁ-HORÁKOV
Vítejte na stránkách našeho fotbalového klubu
Nacházíte se: Novinky
Starší příspěvky:123456789

V sobotu 18.6.2016 proběhla na našem fotbalovém hřišti noční hasičská soutěž v požárním útoku. Video z této akce naleznete na webu Obce Mokrá-Horákov.

 

Výkonný výbor děkuje níže uvedeným sponzorům, kteří podpořili fotbalový věneček:

Agropod Podolí (Miroslav Neveselý)
ALBA Color (Jan Albrecht)
Audy therm
Autoopravy Balga
Brzobohatí Renata a Ivo
Českomoravský cement, a.s.
Decstore (Zuzana a Martin Černochovi)
Devro (Šedá Lucie)
Hájek Jiří a Kříž Petr
Hostinec Pipuška (Marcel Kadák)
Janků Michal
Maxitrans
Mikuláškovi Jana a František
Nábytek Divácký
Neves Agro (Jaroslav Neveselý)
Obec Mokrá-Horákov           
Osobní autodoprava Českomoravský cement, a.s.
p. Hromek
Penzion u Matulů
Pohostinství na hřišti Boris Matuška
Pojer Richard
ReichMont, s.r.o.
Restaurace Mezi stromy (Ing. Vladimír Hub)
Restaurace U Zbojníka (Lukáš Lazarčík)
SDH Mokrá-Horákov
Sklenářství Richtr
SLB Brno, spol. s r.o.
Strojní zámečnictví Ivo Macháček
Šulcovi Simona a Marek 
TASY (Zdeněk Ševčík)
Terberová-pojištění, s.r.o.
Vášprostor (Ing. Pavel Koudela)
Vinotéka za kapličkou (Radek Maloň)
Výroba cukroví paní Závodná
Výroba nábytku Martin Poláček           
Zámečnictví Karel Zajíček
Zámečnictví Truchlý

9.2.2016 byly přidány nové fotky žáků.

Příspěvky naleznete v galerii.

 

V sobotu 6.2.2016 se starší žáci zúčastní halového turnaje v Dambořicích za účasti družstev Křenovic, Klobouk u Brna, Pozořic a pořádajících Otnic.

Turnaj začíná v 8:00. Sraz hráčů bude v 7:15 na hřišti v Horákově.

 

Tabulky družstev po podzimní části naleznete v jednotlivých sekcích.

Muži

Starší žáci

Starší přípravka

 

 

 

HC FOTBAL CUP  Mokrá 2015

Turnaj v malé kopané

Termín konání: 12. 9. 2015, od 9.00 do 20.00 hod.

Fotbalové zápasy od 9.30 do 16.00 hod.

Místo konání: Mokrá – Horákov, hřiště FC Mokrá-Horákov

49.2148739°N, 16.7499311°E

Počet mužstev: 8

Počet hráčů: 4 + 1

Počet hřišť: 2 o rozměrech 20-25 x 35-40 m

Hráči: zaměstnanci společností skupiny HC Group v ČR

                 

Byl spuštěn nový web fotbal.cz. Na níže uvedeném odkazu naleznete přímo rozpis soutěží řízených OFS Brno-venkov.

 

V druhé polovině června skončila pro naše týmy soutěžní sezóna 2014/2015. V okresních soutěžích jsme měli dva týmy – mladší žáky a „A“ tým mužů.

Žáci skončili v tabulce OP na čtvrtém místě ze sedmi účastníků. „A“ tým mužů na místě pátém ve třetí třídě sk. A. Od třetího místa nás dělily pouhé dva body! Kladným bodem sezóny bylo zapracování mladých kluků do základní sestavy týmu. Pánové Aleš Brablec, Jan Petráš a Madik Safariev si svým přístupem  a výkony zaslouží poděkování.

 

Fotbalisté a fanoušci si nyní pár dnů od fotbalu odpočinou. Během krátké letní přestávky musíme však v rámci klubu vyřešit několik podstatných věcí.

 

V posledním červnovém týdnu začněme s částečnou regenerací travnaté plochy hlavního hřiště. I když akci provedeme vlastními silami, nemalé finance nás bude stát materiál (travní semeno, hnojivo, písek, …).

 

Velké změny nás čekají od 1.7.2015 v administrativě klubu. Vše souvisí s akcí fotbalového svazu, kterou sám výstižně nazval „fotbalovou revolucí“. Zjednodušeně a stručně řečeno se jedná o přechod z papírové formy administrativy na formu elektronickou - počítačovou. Veškeré dokumenty týkající se např. zápisů o utkáních, registračních průkazů, přestupních lístků atd. se od výše uvedeného data budu řešit pouze v elektronické formě tj. přes PC. Určitě je to velký krok dopředu, který však pro nás momentálně představuje spoustu finančních nákladů a vlastní práce (zajištění PC, internetová přípojka, …..). 

Dále jde o přechod z daňové evidence na podvojné účetnictví. Pro klub to znamená zajištění externí účetní (další finanční náklad).

 

Po krátkém odpočinku čeká na všechny naše fotbalisty v průběhu letní přestávky příprava na novou sezónu 2015/2016.

Do soutěží jsme přihlásili týmy starší přípravky, starších žáků a „A“ tým mužů.

Novým týmem v soutěži je tedy přípravka, která se dosud připravovala pouze formou tréninků. Nejmladší kluky (a holky) povedou paní Lýdie Patáková a pan Petr Horáček.

Změnou bude i přechod současných „mladších žáků“ na „starší“! Jde především o počet hráčů – nyní tedy již klasických „11“! Kluky trénuje pan František Mikulášek s pomocí pánů Marka Šulce a Jana Kocourka, o výchovu malých brankářů se v klubu stará pan Aleš Šulc.

Znovu (již poněkolikáté) si zde dovolím vyzvat všechny školou povinné kluky (a samozřejmě rodiče): „Přestaňte trávit volný čas u svých „elcédéček“ a PC a pojďte se raději proběhnout po krásném zeleném trávníku! Je nás stále zoufale málo“!

Trenérem „A“ týmu zůstává pan Libor Svícenec. Pro sezónu 2015/2016 se pokusíme mužstvo posílit na dvou až třech postech tak, abychom se mohli poprat o čelní místa v tabulce.

V nejbližší době nás čekají jednání se zástupci FC Zbrojovka Brno o pronájmu hřiště pro soutěžní domácí utkání jejich týmů kategorie U16 a U17. Doufáme, že spolupráce bude pokračovat a naváže tak na sezónu minulou.

 

Další fotbalovou akcí, která proběhne na našem hřišti, je druhý ročník fotbalového turnaje HC Fotbal Cup 2015 pořádaný akciovou společností Českomoravský cement.

Termín turnaje je sobota 12. září 2015.

 

A ještě jedna podstatná informace závěrem: v měsíci září plánujeme svolání valné hromady fotbalového klubu. Jeden z hlavních bodů bude rozšíření počtu členů výkonného výboru. Kandidáti již byli osloveni. Uvítáme všechny další, kteří by chtěli v klubu pracovat nebo jakýmkoliv způsobem pomoci. Přesný termín a program valné hromady najdete na http://www.fcmokra-horakov.cz/.

 

V nové sezóně 2015/2016 nás podporuje obec Mokrá-Horákov a sponzoři: Ranč U jelena, Restaurace U Zbojníka, Vinotéka za kapličkou, Audy-therm s.r.o., Nábytek Divácký „NEVES AGRO“- pan Jaroslav Neveselý.

Děkujeme!

 

Všem vám, příznivcům klubu FC CVM Mokrá-Horákov, děkujeme za podporu v minulém ročníku a zveme vás na zápasy v sezóně 2015/2016.

 

Informace o aktuálním dění v klubu, výsledky, termíny zápasů a veškeré kontakty najdete na našich nově graficky zpracovaných oficiálních webových stránkách: http://www.fcmokra-horakov.cz/.

 

Ivo Brzobohatý

 

 

Pořádáme nábor malých fotbalistů z ročníků:

2001, 2002, 2003, 2004, 2005

 

Jsi narozený v těchto ročnících a máš rád fotbal?

Přijď se podívat na naše tréninky nebo si je i sám vyzkoušet!

V zimě trénujeme každé úterý v tělocvičně ZŠ Mokrá od 18 do 19 hodin.

Od začátku dubna trénujeme na hřišti v Horákově každé úterý a čtvrtek od 16:30 do 18 hodin.

Všechny nové hráče srdečně zveme.

 

Kontakty:

Telefonické a emailové dotazy:

František Mikulášek  trenér družstva žáků

tel.: 737 285 023

email: fc.mokra.horakov@gmail.com   

Vážení rodiče a hráči,

vzhledem k vytrvalé nepřízni počasí rušíme dnešní trénink starších žáků.

 

 

Utkání 7. kola OP dorostu přeloženo na neděli 29.9.2019, 14:30. Původní termín 28.09.2019 13:15.

 

80 LET ORGANIZOVANÉ KOPANÉ V OBCI MOKRÁ-HORÁKOV jsme oslavili v roce 2013.

V sobotu 22. června 2013 proběhly na hřišti v Horákově oslavy osmdesáti let od založení fotbalového oddílu v naší obci. Ve stejný den se konala v sousedním prostoru volejbalových hřišť akce pořádaná OÚ Mokrá-Horákov v souvislosti s ukončením školního roku.

Obě současně probíhající akce se vzájemně prolínaly a doplňovaly. Potvrdila se tím správnost rozhodnutí akce spojit a uspořádat je v jednom termínu.

Jak jinak slavit fotbalová výročí než fotbalovými zápasy. V tento den byly k vidění hned čtyři.

Fotbalový maratón byl zahájen v 9.30 utkáním přípravek mezi týmy FC Mokrá-Horákov a Újezdem u Brna. Náš nejmladší tým potvrdil i v tomto přátelském utkání svoje kvalitní výkony z jarní části soutěže a zvítězil jednoznačně 9:1!

V 11.00 vystřídali nejmladší fotbalisty dorostenci. Soupeřem nám byl tým SK Líšeň U15. Po vyrovnaném boji skončilo utkání remízou 3:3. Kluci podávali po celou sezónu 2012/2013 velice kvalitní výkony a se soupeři z horních pater tabulky odehráli vyrovnané zápasy. Bohužel pro nedostatek fotbalistů v tomto věku jsme byli nuceni tým dorostu do soutěží 2013/2014 nepřihlašovat. Pět kluků dostane šanci prosadit se v „A“ týmu. Ostatním bude nabídnuto hostování.

Soupeřem našeho „Senior týmu“ byl mančaft „starých pánů“ hrající pod hlavičkou SK Pozořice. Po poločase svítilo na světelné tabuli skóre 0:3! V druhém poločase domácí „staří pánové“ ukázali bojovné srdce a zápas otočili. V 85. minutě ukazovala tabule ještě stav 4:3. Nakonec se hostům podařilo vyrovnat. Prestižní zápas tak skončil spravedlivou remízou 4:4.

Tečkou za fotbalovými zápasy bylo utkání „A“ týmu FC Mokrá-Horákov a „Old Boys“ Sparta Brno. Za Spartu nastoupil i současný trenér našeho „áčka“ Libor Svícenec. O to víc se kluci snažili soupeře přehrát a zvítězit. V zápase se ovšem projevila herní zkušenost a kvalita týmu hostí. „A“ mužstvo domácích nakonec odešlo s porážkou 3:5.

Sportovní část oslav tímto utkáním skončila. Trochu nás, kteří se podíleli na přípravách a organizaci jednotlivých utkání, zamrzela slabá účast diváků. Snad příště!

Tímto oslavy zdaleka nekončily. Hráči, funkcionáři, sponzoři, pozvaní hosté a fanoušci se poté sešli na posezení, které pro ně bylo připraveno ať už v prostorách klubovny FC nebo venku před kabinami. Počasí nám přálo, dobrá nálada a neutuchající debaty o minulosti, současnosti a budoucnosti fotbalu v Mokré-Horákově pokračovaly do pozdních nočních hodin.

K výročí 80. let organizované kopané jsme vydali dokumentační brožuru. Tuto si zdarma mohli odnést všichni návštěvníci, kteří se v průběhu dne přišli podívat do kabin FC na výstavu dokumentů týkajících se fotbalové historie v obci. Přesto mi dovolte, abych ve stručnosti i zde shrnul významná data a milníky této historie:

15.3.1933, ustavující schůze Sportovního klubu Horákov (SK Horákov)

32 zakládajících členů. Klub neměl vlastní hřiště, a proto mu výbor Sokola Horákov pronajal pozemek (30 x 65 m) na dobu 15 let za 3000 Kčs. Všechny podzimní zápasy sezóny se hrály na hřištích soupeřů, 1. mistrovský zápas na domácím hřišti se odehrál 26. března

1934 a zahájení přihlíželo 600 diváků!

2. světová válka

Klub ztratil hřiště, většina členů byla mobilizována, někteří nasazeni na nucené práce, činnost postupně ustala.

 

4.6.1943

Obnova činnosti a zároveň i hřiště díky směně pozemků

 

Jaro 1945

Přerušení sezóny

 

Podzim 1945

Zahájena běžná soutěž. Od 1948/9 do roku 1953 hrál klub pod hlavičkou Sokola Horákov.

 

1953

Změna názvu klubu na SDO (sportovní dobrovolná organizace) Horákov. V jubilejní 20. sezóně se klub stal vítězem okrsku a postoupil do krajské soutěže 1. B třídy. Členové pracovali na zlepšení zázemí (oplocení hřiště, stavba pokladny, vstupní brány, ...)

 

1964

Došlo k přeložení hrací plochy o 16 metrů a tím se podařilo docílit rozměrů 100 x 60 metrů. Posunutím hřiště se zároveň vytvořil prostor pro vybudování kluziště (počáteční rozměry 45 x 32 metrů), podařilo se dokončit „nové“ šatny, opěrnou zeď a zastřešit tribunu.

 

1968

Po krátké obnově názvu Sokol Horákov a Sokol Mokrá došlo v letních měsících ke sloučení obou jednot. Impuls vyšel z nově vznikajícího závodu CEMO, a proto i nově vzniklá jednota přijala označení  TJ CEMO.

 

1972 – 1973

Doznal sportovní areál pod Horákovem dalších změn (vybudování betonového plotu, úprava hrací plochy na 107 metrů, stavba tenisových kurtů, ...)

 

1980 a 1985

V souvislosti s konáním okrskových spartakiád došlo opět ke zlepšení podmínek (např. v roce 1985 byla odvodněna a zatravněna hrací plocha, postaveny „unimo buňky“. Na výstavbě se nemalou měrou podílela cementárna, ale nezanedbatelný byl i přínos těch, kteří odpracovali přes 5000 brigádnických hodin. Celková hodnota díla byla tehdy vyčíslena na 1,8 milionu korun).

 

1989

Také v tomto roce došlo v areálu pod Horákovem k významným změnám. Roku 1990 se měla konat další spartakiáda, takže kolem hřiště vznikly např. stupně pro diváky, došlo k zakrytí potoka a betonové oplocení bylo nahrazeno novým a v blízkosti tenisových kurtů se našlo místo i pro nové škvárové hřiště.

 

1993

Začátkem roku zažádal fotbalový oddíl TJ CEMO o registraci a změnu názvu na FC CVM. Výkonný výbor i akciová společnost CVM vzaly tuto žádost na vědomí, a tak od 1.7. 1993 fungují v naší obci dvě sportovní organizace: TJ CEMO a FC CVM.

 

1995

Již dva roky po odtržení se FC nacházel ve velmi problematické finanční situaci a po více než 60 letech existence vedení klubu uvažovalo o ukončení činnosti.

 

1997

Situace se ještě zhoršila a návrh opětovného sloučení obou organizací řešilo i vedení obce Mokrá-Horákov, ovšem k tomu už se nenašla dostatečná vůle.

 

2000

Počátkem nového tisíciletí se začalo i FC blýskat na lepší časy. Toho roku byl připraven projekt na výstavbu nových šaten.

 

2001

Zahájení přípravných prací (demolice starých šaten, úprava terénu). Začátkem dubna započaty stavební práce. Termín dokončení byl stanoven na 31. 7. 2001! Firmě se šibeniční termín podařilo dodržet. A tak se 1.8. mohlo konat slavnostní otevření.

 

2004

Zatravnění škvárového hřiště.

 

2005

Instalována nová výsledková tabule s časomírou.

 

2007

Vybudováno automatické zavlažovací zařízení.

 

Tolik historie. Nyní je třeba se zaměřit na budoucnost našeho klubu a navázat na ne zas tak dávné sportovní úspěchy. V sezóně 2003/2004 „A“ tým FC CVM Mokrá–Horákov vyhrál 1.A třídu a v sezóně 2005/2006 skončil dokonce na druhém místě v krajského přeboru!

Dosáhnout těchto met je v současnosti nereálné. FC se se svým ročním rozpočtem nemůže měřit s týmy hrající krajské soutěže. Reálný cíl pro „A“ mužstvo je vybudování kvalitního týmu a postup do okresního přeboru. Současně s tímto bude prioritou především práce s mládeží a v krátkém časovém úseku mít opět v soutěžích všechna mládežnická družstva.

Dovolte mi, abych závěrem poděkoval všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci a zabezpečení výše uvedených oslav.

Poděkování patří především představitelům Obecního úřadu Mokrá-Horákov, jmenovitě starostovi p. Aleši Ryšánkovi a místostarostovi p. Petru Horáčkovi, za nebývalou pomoc a spolupráci. Bez této bychom v takovém rozsahu oslavy nebyli schopni uspořádat.

Děkujeme sponzorům za jejich podporu a všem fanouškům  za projevovanou přízeň.

 Ivo Brzobohatý

předseda FC Mokrá-Horákov

Starší příspěvky:123456789
16. červenec 2024

FC MOKRÁ-HORÁKOV, z.s.
Horákov 201
664 04  Mokrá-Horákov

IČ: 4848177

fc.mokra.horakov@gmail.com


Administrace stránek:

František Mikulášek,

František Galle